Zwiedzanie Muzeum Politechniki Warszawskiej

19.04 klasa 3AB6 z panią prof. Urszulą Koprowską zwiedziła Muzeum Politechniki Warszawskiej. W Gmachu Głównym Politechniki słuchacze zostali powitani przez prorektora pana prof. Mirosława Karpierza, a następnie poznali historię Politechniki Warszawskiej. Arkadowe krużganki oraz witrażowy szklany dach projektu Stefana Szyllera podziwiane przez słuchaczy to początek spaceru po muzeum ukrytym w krużgankach. Pani mgr Izabela Kopton kustosz muzeum zapoznała zwiedzających z dziejami Politechniki Warszawskiej, jej symbolami i dokonaniami naukowców. W muzeum słuchacze podziwiali pamiątki z okresu Szkoły Przygotowawczej z lat 1828-1831, jak również otwarcia w 1898 r. Instytutu Politechnicznego im. cara Mikołaja II i budowy Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkała się radiostacja, z której korzystał Stefan Starzyński we wrześniu 1939 roku oraz pierwszy studencki mikrokomputer zbudowany w latach 1977/1978.