Wizyta słuchaczy w Czytelni Słów i Dźwięków Elektra

Inspirującym kulturowo wydarzeniem była wizyta grupy uczniów (podczas lekcji z przedmiotu Język polski jako obcy) w Czytelni Słów i Dźwięków Elektra w Mazowieckim Instytucie Kultury. Uczniowie zapoznali się z elementami kultury analogowej, m. in. obsługiwali gramofon i odsłuchiwali muzykę z płyt winylowych. Odkrywali świat płytoteki Czytelni i jej zasoby fonograficzne, w tym najciekawsze tytuły z polskich wytwórni niezależnych (w tym pierwsze wydania, a nawet test-pressy wielu wyjątkowych albumów). Poznawali też dorobek polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. W ramach kształcenia językowego poszerzali słownictwo związane ze sztuką (gatunki muzyczne, opisywanie muzyki i wrażeń z jej odbioru), czytali komiksy, designerskie książki i spędzili czas w kulturalnej, energetyzującej i swobodnej twórczo atmosferze Elektry.