Lekcja fizyki na Politechnice Warszawskiej

1 czerwca słuchacze klasy 3PH6 zostali zaproszeni przez panią prof. Urszulę Koprowską na specjalną lekcję fizyki do historycznego audytorium na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Laboratorium poprowadził pan dr Leszek Pawicki. Słuchacze uczestniczyli w doświadczeniach z zakresu mechaniki, optyki geometrycznej i polaryzacji światła. Pan Doktor analizował przykłady ruchu w układzie inercjalnym i nieinercjalnym z zaangażowaniem słuchaczy, ujawniających dużą wiedzę z zakresu 3 zasad dynamiki Newtona. Słuchacze byli zachwyceni pięknym historycznym w audytorium oraz zaciekawieni przeprowadzonymi doświadczeniami.