Zajęcia w Muzeum Geologii Państwowego Instytutu Geologicznego.

Tradycyjnie już klasy biologiczne naszej szkoły uczestniczą w zajęciach z ewolucjonizmu w Muzeum Geologii Państwowego Instytutu Geologicznego. Również w tym semestrze klasy 3BA, 3AB oraz 3W uczestniczyły w takiej lekcji muzealnej. Podczas niej mogliśmy namacalnie poznać bezpośrednie i pośrednie dowody ewolucji na przestrzeni milionów lat, stanąć oko w oko z autentycznymi szkieletami oraz replikami największych zwierząt jakie niegdyś stąpały po ziemi oraz podziwiać skamieniałe szczątki amonitów.
Poznaliśmy również historię kształtowania się obecnych kontynentów, a także przemian jakie zachodziły na terenie dzisiejszej Polski przez wszystkie okresy geologiczne.
Poznane zbiory pochodziły głównie z terenów naszego kraju.
Niewątpliwą atrakcję w muzeum stanowi nowa kolekcja bursztynowych inkluzji.