Geograficzne spotkania na Krakowskim

23 marca 2022 grupa Słuchaczy klas zaocznych uczestniczyła w wykładzie „WODA W MIEŚCIE PRZYSZŁOŚCI” na wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Wykłady w dalszym ciągu prowadzone są w formie zdalnej.
Uczestnicy spotkania mogli znaleźć odpowiedź na pytania: Co to są miasta-gąbki i miasta zeroemisyjne? Co kryje się pod pojęciem „zielono-błękitna infrastruktura”? Jak będzie wyglądać gospodarowanie wodą i ściekami w mieście przyszłości?
Wykładowca uświadomił, że w miastach mieszka już ponad połowa ludności świata. Rodzi to szereg problemów. Jeden z najważniejszych to zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej ilości wody pitnej i radzenie sobie z coraz większą objętością ścieków. Postępujące zmiany klimatu powodują, że przed władzami i mieszkańcami miast pojawiają się kolejne wyzwania.
Jedna ze Słuchaczek po wykładzie napisała, „dziękuję za sposobność poszerzania wiedzy, która pomoże mi lepiej zrozumieć pewne obszary codzienności”.
Zapraszam na kolejny wykład w dniu 31.03.2022. Chętnym wyślę link do spotkania.Informacje u nauczyciela geografii R. Maziarz.