“Wyjście awaryjne” – spektakl Teatru Profilaktycznego

22 października słuchacze słuchacze klas stacjonarnych obejrzeli przedstawienie teatru profilaktyczno – edukacyjnego z Krakowa TEART pt: „Wyjście awaryjne” . Słowno – muzyczny spektakl teatralny poświęcony był problemowi przemocy. Przemoc i agresja jest w naszym świecie obecna, na co dzień. Tli się małym płomieniem w tzw. „zaciszu domowym”, dojrzewa w szkole i na ulicy. Wszystko to może w konsekwencji doprowadzić do tragicznej pożogi -wojny miedzy narodami. W siedmiu odsłonach aktorzy ukazali:- przemoc w domu – powód alkohol – konflikt pokoleń- nietolerancja, przemoc na stadionach, przemoc w szkole i na ulicy.

W trakcie przedstawienia przewijały się fragmenty znanych utworów ( muzyka z filmy Rocky, cytaty z filmu „Szeregowiec Rayan”, teksty Edwarda Stachury….). Całość dopełniła bardzo bogata scenografia.

Spektakl miał na celu nie tylko ukazanie patologii, miał uwrażliwić młodych ludzi na drugiego człowieka, uczyć, jak nie poddawać się i gdzie w razie potrzeby szukać pomocy. Słuchacze z zainteresowaniem uczestniczyli w spektaklu. Żywiołowo reagowali na poszczególne sceny. Po obejrzeniu spektaklu dyskutowali o poruszanych problemach