“Jak nie dać się manipulować ?”- wykład dla słuchaczy

Dnia 12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie związane z realizacją priorytetu MEN o działaniach profilaktycznych. Gościliśmy panią dr Agnieszkę Bukowską z Collegium Civitas z wykładem pt. „ Jak nie dać się manipulować? Sekty, destrukcyjne subkultury i współczesna duchowość”. Słuchacze mieli okazje posłuchać o szczególnych zachowaniach liderów, którzy pod pozorem pomocy i chęci wspierania zagrożonej jednostki, uzależniają ją. Trendy uzależnienia się od grup paramedycznych, parapsychologicznych i pseudonaukowych przybierają na sile, stąd ważne jest poszerzanie wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń. W spotkaniu wzięły udział klasy 1ab1, 1ph1, 1ab2,1ph2, 2ab4, 2ph4.