Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

10.10.2024

Już 16 października 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. CKU Nr 1 wraz z Ratujemy i Uczymy Ratować i WOŚP zgłosiło chęć uczestnictwa w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

We wtorek nasze trzy dzielne ekipy ratownicze pod kierunkiem nauczycielek biologii przypomniały sobie dziś zasady resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Teorię zastosowano w praktyce i odbyły się ćwiczenia RKO na dwóch fantomach: dorosłym oraz dziecięcym. Zadanie było bardzo emocjonujące. Słuchacze uświadomili sobie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Pamiętajmy, że od naszej prawidłowej reakcji może zależeć czyjeś życie!