Zakochaj się w swoim sercu!

Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole walentynkowa akcja profilaktyczna przygotowana przez słuchaczy klasy 2AB4. Głównym jej celem było zwrócenie uwagi na fakt, iż duża część naszego społeczeństwa ma problem z nadciśnieniem tętniczym, które może prowadzić do choroby niedokrwiennej serca, zawału serca, udaru mózgu oraz pogarszać przebieg cukrzycy.

Słuchacze oraz chętni nauczyciele po zmierzeniu ciśnienia tętniczego krwi otrzymywali od razu wynik, na którym były przedstawione nowe normy ciśnienia tętniczego. Dopuszczalna norma już nie wynosi 140/90 mm Hg. Nowe normy powiązane są z wiekiem pacjenta i wyglądają następująco: 120-129/70-79 mm Hg dla osób do 65. roku życia, 130-139/70-79 mm Hg dla osób po 65. roku życia, 130-149/70-79 mm Hg dla osób powyżej 80. roku życia.

Podczas trwania akcji profilaktycznej można było również zmierzyć poziom cukru we krwi, obwód brzucha czy wagę ciała. Wszyscy uczestnicy naszej akcji profilaktycznej mieli możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagrody walentynkowej i słodkiego upominku. Walentynka trafiła do rąk naszego Słuchacza z klasy 1AB1. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim naszym Słuchaczom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w walentynkową akcję profilaktyczną. Organizatorkami przedsięwzięcia były: pani Katarzyna Laskowska-Kaszub, pani Iwona Małkowska oraz niezastąpiona klasa 2AB4. Dziękujemy!