Wycieczka szlakiem Nocy Listopadowej

21 września klasa 3PH5 uczestniczyła w wycieczce szlakiem Nocy Listopadowej w ramach edukacji historycznej. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w Warszawie związane z wybuchem powstania 1830 roku. Obejrzeliśmy Wielką Oficynę – Szkołę Podchorążych, gdzie Piotr Wysocki ogłosił początek powstania. Kolejne miejsca, to pomnik Jana III Sobieskiego – miejsce zbiórki powstańców oraz Belweder, gdzie powstańcy podjęli próbę porwania Wielkiego Księcia Konstantego.

Po tematycznym spacerze w Łazienkach udaliśmy się pod Arsenał, którego zdobycie było punktem kulminacyjnym Nocy Listopadowej. Zwiedzając Łazienki Królewskie, słuchacze robili także zdjęcia klasycystycznych budowli i rzeźb na wystawę fotograficzną “Śladami kultury antycznej w Warszawie”.