Wizyta w Urzędzie Skarbowym

Dnia 29 listopada klasy pierwsze 1AB1 i 1PH1, pod opieką pani Iwony Małkowskiej i pani Moniki Czerwińskiej uczestniczyły w wycieczce do Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Była to świetna okazja aby zwiedzić budynek urzędu oraz dowiedzieć się jakie sprawy załatwiają tu petenci i jak wygląda praca urzędnika. Słuchacze dowiedzieli się również jak działa e-Urząd oraz jakie są korzyści dla posiadaczy profilu zaufanego w systemie e-PUAP. Podczas spotkania z pracownikiem urzędu zostały przedstawione ciekawe informacje dotyczące zmian w podatkach jak np. PIT dla młodych, które szczególnie zainteresowały naszych uczniów. Na koniec wizyty przedstawiono nam najważniejsze miejsca w obiekcie tj. salę obsługi interesantów, sekretariat czy historyczną izbę pamięci. A wszystko to dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników urzędu, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy.