Warsztaty dendrochronologiczne

Z okazji 15-lecia Geograficznych Spotkań na Krakowskim Wydział Geografii i Studiów Regionalnych zorganizował w dniu 12 kwietnia 2024 roku 1-dniowe warsztaty geograficzne pt. „ Nowoczesna geografia – badania i techniki pomiarowe “. W warsztatach wzięli udział laureaci konkursu jubileuszowego, który odbył się w semestrze zimowym 2023/2024. Do uczestnictwa zaproszono zespoły z najbardziej aktywnych warszawskich szkół objętych patronatem WGSR wśród, których znalazła się również nasza szkoła.

Laureatka Iga Rosiak z klasy 4P wybrała uczestnictwo w warsztatach “Przyrodnicze archiwa przeszłości” (warsztaty dendrochronologiczne). Tematyka oferowanych warsztatów była bardzo szeroka. Obejmowała wiele zagadnień z różnych poddyscyplin – zarówno geografii fizycznej, jak i geografii społeczno-ekonomicznej.