Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2023

14 września słuchacze klas czwartych CKU nr 1 odwiedzili tegoroczny “Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2023 “. Impreza edukacyjna odbywała się w gmachu głównym Politechniki w dniach 14-15 września 2023.

Warszawski Salon Maturzystów daje możliwość spotkań z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych, ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami rekrutacji i studentami, z ekspertami rynku pracy, z edukatorami. Dla wielu maturzystów jest także pierwszą okazją poznania wielu uczelni, ich ofert programowych i systemu rekrutacji, okazją rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory.

Nasi słuchacze uczestniczyli w wykładach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i biologii. Odwiedzili też stoiska targowe, na których prezentowały się wyższe uczelnie z całej Polski.