Ty decydujesz czy zachorujesz!

29 października 2019 odbyła się pierwsza – z kilku planowanych na ten rok szkolny – akcja profilaktyczna. Hasło tej akcji to: Ty decydujesz czy zachorujesz! Prelekcja i przeprowadzone badania wiązały się z profilaktyką nowotworową. Pan Janusz Świeczkowski- student 4 roku Wydziału Lekarskiego UM w Warszawie wygłosił wykład dla słuchaczy klas 3 stacjonarnych. Poświęcił go diagnostyce i badaniom przesiewowym ważnym w profilaktyce onkologicznej. Słuchacze oraz pracownicy szkoły mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań. Mogli wykonać testy na obecność przeciwciał HCV, spirometrię, określić poziom glukozy w krwi oraz zbadać ciśnienie tętnicze. Ciekawym elementem akcji była analiza fantomów piersi i jąder w kontekście wykrywania zmian nowotworowych.