Październikowe Improwizacje Artystyczne

Tegoroczne Improwizacje Artystyczne, dodajmy 16. już w dziejach naszej szkoły, wypełniły laurki muzyczne i poetyckie adresowane do Dyrekcji, Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Kadr z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Michał Kafliński laurką improwizacji jazzowych na fortepian przywitał publiczność. Laurki muzyczne przeplatały się z laurkami poetyckimi w trakcie programu. Wspaniały koncert na wiolonczeli w wykonaniu Grzegorza Zommera stanowił laurkę muzyki klasycznej. Kaprys nr 4 francuskiego kompozytora Jean Louis Duport wprowadził liryczny nastrój, którego kontynuację odnalazła publiczność w laurce ukraińskiej od Mariji Opalowej i Anastasji Kralevej. Marija zaprezentowała swój wiersz w języku ukraińskim „Nebo”, a Anastasja – jego tłumaczenie na język polski. Laurkę ukraińską uzupełniła pełna nostalgii piosenka ukraińska „Trymaj”. Marija, Anastasja i Waleria wsparły chóralnie laurkę muzyczną Małgorzaty Turaniec – interpretację piosenki „Dom” z repertuaru Cleo. Liryki Juliana Tuwima i Adama Asnyka oraz fragment epicki Olgi Tokarczuk z przesłaniem o szkole i nauce – to laurki poetyckie w doskonałej interpretacji Dawida Kućmierowskiego. Pokaz iluzjonistyczny Kacpra Majewskiego i fragmenty muzyczne Sebastiana Barysza uzupełniają listę laurek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zakończenie Improwizacji Artystycznych publiczność zachwyciła interpretacja Ragtimów, które zagrał na fortepianie Grzegorz Zommer.