Obchody Światowego Dnia Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest każdego roku w dniu 14 listopada. Właśnie tego dnia w 1891 roku urodził się Frederick Banting – odkrywca insuliny.

Głównym celem akcji, która odbyła się na terenie naszej szkoły, było zwiększenie świadomości słuchaczy oraz pracowników szkoły w zakresie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Słuchacze przygotowali gazetkę informacyjną o tej chorobie, a na wybranych lekcjach odbyły się pogadanki tematyczne. Uwieńczeniem akcji była demonstracja sprzętu niezbędnego do walki z cukrzycą oraz możliwość pomiaru glukozy, ciśnienia tętniczego, wagi, a nawet obwodu bioder i brzucha.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia profilaktyczne przyczyniły się do podniesienia wiedzy na temat cukrzycy i dbania o swoje zdrowie.