Historia słowem pisana…

W dniach 20-21.09 słuchacze klas stacjonarnych: 3ab5 3ph5 i 3PA5, na lekcjach języka polskiego wzięli udział w projekcie edukacyjnym: Historia słowem pisana w powieści Sienkiewicza. Uczniowie poznali cechy architektoniczne dworów sarmackich, strój Polaka Sarmaty w XVII w., ciekawostki z życia szlachty np. jakie nosili fryzury, biżuterię , jakie panowały obyczaje… . Wspólnie wskazywali na główne wydarzenia historyczne w “Potopie” oraz argumentowali , w jaki sposób pisarz zastosował neosarmatyzm i mit kompensacyjny w wydarzeniach utworu. Omówili biografię Kmicica i wykazali ścisły związek jego losów z konkretnymi wydarzeniami historycznymi.