Geograficzne spotkania na Krakowskim

W dniu 23 listopada 2023 na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Geografii odbył się w formie zdalnej kolejny wykład. Wzięła w nim udział grupa zainteresowanych słuchaczy z klas zaocznych 4M i 4P. Tematem wykładu była Kolumbia – kraina żółtego i czarnego złota. Prowadzący  dr Tomasz Zaborowski odpowiedział na wiele geograficznych, społecznych i kulturowych pytań na temat mitycznego El Dorado – krainie złota o różnych barwach i smakach.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się m. in. Czy Medellin nadal jest najniebezpieczniejszym miastem świata jak za czasów Pablo Escobara? Jak żyje się w południowoamerykańskich dzielnicach biedy? Czy metrobus to metro czy autobus? Czy w pustyni i w puszczy można być tego samego dnia? Co to jest guanabana?

Należy dodać, że  do marca 2020 roku wykłady odbywały się w wybrane czwartki w siedzibie Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych na Kampusie Głównym UW.  Sytuacja pandemiczna spowodowała, iż od października 2020 r.  spotkania są prowadzone w formie zdalnej. Ze względu na duże zainteresowanie tą formą wykładów została ona przez organizatora podtrzymana.

Kolejne spotkanie 07 grudnia 2023. Zapraszamy!!!

Szczegółowe informacje i link do spotkania u nauczyciela geografii R. Maziarz