Geograficzne spotkania na Krakowskim

Kolejny wykład dla zainteresowanych słuchaczy na UW miał miejsce 7 grudnia 2022 roku. W spotkaniu uczestniczyła grupa Słuchaczy klasy 3M i 3P.

Tym razem uczestnicy dowiedzieli się „Co to jest urbanistyka i planowanie przestrzenne?”. Prowadzący dr inż. arch. Tomasz Zaborowski poruszał szereg ciekawych zagadnień, nad którymi na co dzień nie zastanawiamy się m.in., jak powinno planować się miasta, żeby zapewniały wysoką jakość życia, czym jeździmy wpływa na to, gdzie mieszkamy i odwrotnie, dlaczego młodzież w Polsce jest odwożona do szkoły, a w miastach Europy Zachodniej niekoniecznie.

Słuchacze mogli uzyskać odpowiedź na pytanie, czy są miasta, w których wszędzie da się wygodnie dojechać rowerem, dowiedzieli się, co to jest transport zrównoważony, pierścienie zielone i na czym polega miasto zwarte.

Sytuacja pandemiczna spowodowała, iż od października 2020 r. spotkania są prowadzone w formie zdalnej.

Wykłady mają na celu zainteresowanie słuchaczy otaczającym ich światem, zarówno bliskim, jak i dalekim, oraz poszerzenie wiedzy geograficznej.

Zapraszamy zainteresowanych słuchaczy!!!