Geograficzne spotkania na Krakowskim

5 grudnia 2019 roku Słuchacze klas 3p i 2k ostatni raz w tym semestrze uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Geografii. Tematem była rzeźba (po)lodowcowa i peryglacjalna – co nowego wiemy o genezie krajobrazów zimnych? Fascynacja i pasja prowadzącego wykład Pana dr hab. Macieja Dąbskiego wzbudziła zachwyt uczestników. Wykładowca wyjaśnił przyczyny naukowego zainteresowania na kuli ziemskiej obszarami tundry. Okazało się, że współczesne ocieplenie klimatu powoduje topnienie wieloletniej zmarzliny. Uwalnia się spod lodu wielu zimnych obszarów, czego konsekwencją są wielkie zmiany w krajobrazach polarnych i wysokogórskich.

W ramach „Geograficznych Spotkań na Krakowskim” słuchacze poszerzyli wiedzę z wybranych zagadnień geograficznych. Może to stanowić pomoc w czasie egzaminu maturalnego.