Dzień Kultury w CKU Nr 1

W dniu 09.11.2023, w ramach Dnia Kultury CKU Nr1 mieliśmy możliwość obejrzenia i posłuchania profesjonalnych występów artystycznych.
Wysłuchaliśmy Pana Andrzeja Pisarzewskiego (gitara eklektyczna) z zespołu BluesTones ( nieformalna grupa muzyczna), który wystąpił w towarzystwie Grzegorza Gwiździoła, grającego na harmonijce ustnej, a także Łukasza Kojro – słuchacza naszej szkoły, a prywatnie wnuka Pana Andrzeja Pisarzewskiego. Uczestniczyliśmy w niezapomnianym godzinnym koncercie bluesowym. Nasz gość opowiedział również o historii polskiego bluesa.
Mamy nadzieję, że było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie.
W ramach Dnia Kultury CKU Nr1 nasi słuchacze obejrzeli również występy zespołu tanecznego. Tworzą go byli uczniowie krakowskiego liceum tanecznego oraz ich nauczyciele. Zaprezentowali tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura. Nasi słuchacze poznali także historię najważniejszych polskich tańców. Zaprezentowali je: Natalia Podgórska, Klara Richter, Piotr Krajewski, Kamil Pietraszko.
Warto zaznaczyć, że występujący goście to tancerze biorący udział w zawodach tanecznych. Ostatnio prezentowali swoje umiejętności także w ambasadzie Polski w Azerbejdżanie .
Jako dodatkowy występ odbył się pokaz boogie (w wersji slow oraz sportowej). Zaprezentowali go: Natalia Podgórska i Mateusz Szymański.
Dziękujemy Wszystkim występującym na scenie, a także organizatorom – pani prof. Katarzynie Mikuskiej, która czuwała nad całością imprezy. Widowni bardzo podobały się wszystkie występy, piękna muzyka, taniec i stroje. Spotkamy się w następnej edycji za rok.