Z wizytą w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW).

Tradycją naszej szkoły jest coroczne zwiedzanie BUW-u . Tym razem wycieczka do biblioteki odbyła się w kwietniu. Wzięli w niej udział słuchacze piątego semestru. W czasie zwiedzania poznali historię Biblioteki i dowiedzieli się jak funkcjonuje obecnie. Podziwiali też nowatorskie rozwiązania architektoniczne. Zainteresowani mogli obejrzeć przepiękne ogrody i podziwiać panoramę miasta.

BUW powstała wraz z utworzonym w 1816 r. Królewskim Uniwersytetem Warszawskim. Od 15 grudnia 1999 r. funkcjonuje w siedzibie na Powiślu. Do dyspozycji czytelnicy mają 5,5 mln książek. Dziennie bibliotekę odwiedza 3,5 tys. osób. Część księgozbioru dostępna jest dla osób niezwiązanych z Uniwersytetem. Cenne źródła historyczne gromadzą gabinety rycin, starych druków, zbiorów XIX w., zbiorów kartograficznych, rękopisów, zbiorów muzycznych, dokumentów życia społecznego. Biblioteka jest miejscem wystaw, spotkań, konferencji. Od kilku lat w holu BUW-u organizowana jest gala finałowa konkursu Nagrody Literackiej Nike oraz uroczystość wręczenia Nagrody Kisiela. Jej ogrody otwarte są dla spacerujących.

Kilkoro słuchaczy stoi w pomieszczeniu biblioteki i słucha przewodniczki.