Warunki przyjęcia
Obowiązek nauki
Spełnianie obowiązku nauki przez niepełnoletnich słuchaczy CKU nr 1.
Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia, dlatego rodzice niepełnoletniego ucznia podlegającego obowiązkowi nauki są zobowiązani do:
- dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem słuchacza do szkoły,
- zapewnienia słuchaczowi warunków umożliwiających przygotowywanie się do zajęć,
- zapewnienia regularnego uczęszczania słuchacza na zajęcia szkolne,
- monitorowania frekwencji i postępów edukacyjnych niepełnoletniego słuchacza.
Dodatkowo
- w przypadku gdy słuchacz nie zda, rodzice zobowiązani są do ponownego zapisania niepełnoletniego na zajęcia edukacyjne celem powtórzenia semestru w CKU nr 1 lub w innej szkole.
- w przypadku niespełnienia obowiązku nauki przez niepełnoletniego słuchacza, szkoła (CKU nr 1) podejmie działania w celu ustalenia przyczyn absencji. Przez niespełnienie obowiązku nauki rozumie się nieobecność w okresie jednego miesiąca na co najmniej 50% obowiązkowych zajęciach edukacyjnych.
Nie spełnianie obowiązku nauki podlega egzekucji w trybie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. W związku z tym na rodzica/opiekuna prawnego dziecka może być nałożona grzywna w celu przymuszenia do spełnienia ciążącego na nim obowiązku nauki.
Kryteria przyjęcia słuchaczy do Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU) nr 1
Wejście w poczet uczniów CKU wiąże się ze spełnieniem kilku warunków. Różnią się one w zależności od typu placówki szkolnej. Pierwsze wymaganie dotyczy wieku. Przyjmujemy osoby, które ukończyły 16 rok życia. Niezbędny jest też komplet dokumentów, który należy dostarczyć do Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Warszawie, które swoją siedzibę ma przy ulicy Noakowskiego 6.
Przyjęcie do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych
Od kandydatów oczekujemy posiadania dokumentu potwierdzającego ukończenie gimnazjum, branżowej szkoły I stopnia, ZSZ lub szkoły podstawowej.
Przyjęcie do szkoły policealnej dla dorosłych
Wymagamy posiadania dokumentu potwierdzającego uzyskanie wykształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym. Nie jest przy tym ważne posiadanie świadectwa maturalnego.
Przyjęcie na semestry wyższe
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na semestry wyższe, powinien przedstawić świadectwo ukończenia gimnazjum, szkoły podstawowej (wraz z punktami uzyskanymi podczas nauki). Wymagamy również dostarczenia świadectwa ukończenia klasy (semestru) znajdującego się niżej w systemie nauczania szkolnego. Pod uwagę brane będą również pozytywne wyniki egzaminów klasyfikacyjnych wynikające z różnic programowych.
Prosimy o składanie w sekretariacie wyłącznie kompletnej dokumentacji. Dokumentacja niekompletna nie zostanie przez sekretariat przyjęta. Chcąc się zapisać:
- wybierz typ szkoły i godziny zajęć,
- zgłoś się do sekretariatu nr 7.