Osiągnięcia słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1

Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach działalności społecznej i zawodowej. Nie ma powodów, aby zaprzeczać, że edukacja pobierana w CKU miała swój wkład w uzyskanie znakomitych wyników przez osoby, które kształciły się w naszej szkole. Z dumą prezentujemy ciekawe i wartościowe osiągnięcia absolwentów i cieszymy się z ich sukcesów. Gratulujemy wspaniałych wyników oraz talentu. Pedagogom nic bardziej nie sprawia przyjemności, niż informacja o zdobyciu wyróżnienia lub znalezienia się w gronie finalistów osoby, którą mieli przyjemność poznać i przekazać swoją wiedzę.


Rok szkolny 2019/2020

TYTUŁ “INNOWACYJNA SZKOŁA” oraz “INNOWACYJNY NAUCZYCIEL” W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ MSCDN.

Z przyjemnością  informujemy, że nasza szkoła uzyskała tytuł : „Innowacyjnej szkoły” w konkursie organizowanym przez MSCDN w Warszawie. „Nowoczesna szkoła dla młodych dorosłych”- została nagrodzona, jako placówka realizująca innowacyjne metody nauczania, wykorzystująca multimedialne  i kreatywne sposoby uczenia .

„Nauczanie to pomaganie”- innowacja pedagogiczna przeprowadzona przez panią Katarzynę Mikulską i jej klasę 3PB6 zdobyła kolejną nagrodę w postaci tytułu : „Innowacyjny nauczyciel”. Warto dodać, że oba projekty zostały wybrane spośród wielu z całego  województwa mazowieckiego.  W marcu 2020 roku zostaną wręczone statuetki: „Innowacyjna szkoła CKU Nr 1” oraz „Innowacyjny nauczyciel.


 

 

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT “INNOWACYJNA SZKOŁA”

Centrum Kształcenia Ustawicznego wzięło, z sukcesem, udział w XV edycji konkursu ” Innowacyjna szkoła” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.  Jest to placówka kształcenia ustawicznego, działająca od 2004r. na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez  Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa  i prowadzi działalność dydaktyczną w formie kursów e-learningowych z zakresu przedsiębiorczości, administracji i oświaty.

Konkurs przeprowadzono  w okresie od 17 stycznia 2020 r. do 30 maja 2020 r.  Aby uzyskać  certyfikat, należało wykonać  15 zadań, które wymagały zaangażowania i kreatywności ze strony  słuchaczy oraz koordynatora konkursu. Zorganizowane zostały między innymi: prezentacje na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci , wystawa prac plastycznych dotyczących niebezpieczeństw w  Internecie. Słuchacze wzięli udział w grach dydaktycznych, a także powstał film, w którym wypowiadali się na temat interaktywnych metod nauczania i uczenia się. Przeprowadzone zostały  ankiety  ze słuchaczami  oraz nauczycielami. Dodatkowo odbyło się konwersatorium, case study- „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie”. Obowiązkowymi zadaniami były  także: przygotowanie multimedialnej gazetki szkolnej na wybrany temat związany z życiem klasy/szkoły oraz Szkolny dzień TIK.—zorganizowanie w szkole/ klasie dnia poświęconego korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych, podczas którego  przeprowadzono prezentacją na temat, jak korzystać z gier edukacyjnych . Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie cyklu lekcji, na których wykorzystywana była  tablica interaktywna oraz różne metody aktywizujące słuchaczy.

Celem konkursu było przygotowanie nauczycieli oraz dzieci i młodzieży do wykorzystywania technik informacyjno-komunikacyjnych w praktyce szkolnej.

Katarzyna Mikulska

Koordynator projektu

 

IV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA HERBERTA.

Już po raz czwarty XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie zaprosiło uczniów szkół województwa mazowieckiego do uczestnictwa w IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta. Konkurs odbył się w kategoriach: recytacja, praca plastyczna, praca fotograficzna. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie poezji Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu. Festiwal jest okazją do poznawania utworów związanych z biografią, światopoglądem poety, miejscami, które kochał, i za którymi tęsknił.

W dniu 24.10.2019 r. odbyło się posiedzenie jury konkursowego w kategorii praca plastyczna  i fotograficzna inspirowana wybranym wierszem Zbigniewa Herberta. Jury w składzie: przewodnicząca:  p. Katarzyna Jasińska (doradca metodyczny w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń – edukacja plastyczna) p. Beata Zuziak (doradca metodyczny ds. edukacji kulturalnej w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) członkowie: p. Nina Mędykowska, , p. Iwona Tkacz   ( nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze XCIX LO) oceniło zgłoszone prace i przyznało nagrody.

Naszemu słuchaczowi – Damianowi Kujawie za pracę inspirowaną wierszem ” Potęga smaku” przyznano I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. 

Wręczenie nagród odbyło się 5 listopada podczas uroczystej gali w Teatrze Stara Prochownia.


Rok szkolny 2018/2019

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2019 – XIX EDYCJA

Nasi słuchacze Agata Sawczuk i Jan Danielewski uzyskali dobre wyniki. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy powodzenia w następnym roku! Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX odbywał się pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY PIRAMIDA

Słuchacze naszej szkoły zmierzyli się z 31 drużynami z różnych liceów warszawskich biorących udział w interdyscyplinarnym konkursie PIRAMIDA. Obejmował on zadania z biologii, chemii, matematyki i fizyki. Drugi etap zakończył się sukcesem dla obu naszych drużyn- przeszli do FINAŁU, który odbędzie się 18-tego marca.

Do finału konkursu zakwalifikowali się słuchacze:

ZESPÓŁ 1

1.Melania  Majewska

2.Aleksandra Siennicka

3.Luiza Khucheeva

ZESPÓŁ 2

1.Mikołaj Piaskowski

2.Agata Sawczuk

3.Bruno Ewertyński

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY  POWODZENIA  W FINALE !


 

IV WARSZAWSKI KONKURS PIOSENKI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ „Raduje się serce…”

W listopadzie, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, chór szkolny oraz słuchaczka kl 3PH5 – Zofia Dutkiewicz, wzięli udział w IV Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej i Patriotycznej. Przesłuchania wyłoniły finalistów i laureatów. W kategorii: szkoły ponadgimnazjalne Zofia Dutkiewicz zajęła II miejsce, zaś nasz chór – miejsce III.

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy !


 

TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA

28 listopada słuchaczka klasy 3PB5 – Ilona Orłoś – uczestniczyła w finale „Turnieju Jednego Wiersza”, który odbył się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych. „Turniej Jednego Wiersza” to autorski konkurs poetycki zainicjowany przez polonistów prowadzących Pracownię Literacką SCEK. Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich. Turniej ma za sobą już wiele edycji, ale wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wiersze wszystkich finalistów publikowane są w kolejnych numerach „Arkuszy Literackich”.

Wiersz naszej słuchaczki został wybrany spośród 86 nadesłanych utworów. Finalistce gratulujemy !


 

Rok szkolny 2017/2018

NASI SŁUCHACZE FINALISTAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BIOCITY

Słuchaczki Karolina Ciechanowska oraz Martyna Gromek zostały finalistkami w ogólnopolskim konkursie BIOCITY. Organizatorem konkursu było województwo zachodniopomorskie przy współpracy Waldemara Bujaka z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu.  Zadaniem uczestników było przygotowanie reklamy , która zwróciłaby uwagę młodych ludzi na globalny problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem dużych miast, w których powietrze jest zanieczyszczone i prowadzi do powstania smogu.

Słuchaczki otrzymały dyplom i nagrody.


WYRÓŻNIENIE  DLA SŁUCHACZY W KONKURSIE “WSZYSCY CZYTAJĄ CONRADA”

Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 otrzymali wyróżnienia w konkursie  „Wszyscy czytają Conrada”. Konkurs  zorganizował Dom Kultury „Kolorowa” z okazji ogłoszenia roku 2017 Rokiem Josepha Conrada Korzeniowskiego. Każdy z uczestników musiał wybrać z dowolnej powieści lub opowiadania pisarza fragment, którego interpretacja zajmowała do 5 minut. Oceniana była umiejętność wyboru zamkniętej całości narracyjnej, umiejętność przeczytania jej ze zrozumieniem oraz szczególnie umiejętność artystycznej interpretacji tekstu.

Wyróżnieni to:

 • KLAUDIA CZARNY
 • MARTA DĘBSKA
 • MAREK RĄPAŁA

 

Rok szkolny 2016/2017

07-06-2017

VII  KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DACHLL

Nasza absolwentka roku Karolina Król, zdobyła Grand Prix w I Ogólnopolskiej edycji VII  Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder Wettbewerb.


 

05-04-2017

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Nasi słuchacze odnieśli sukces  w konkursie piosenki obcojęzycznej, w Technikum Budowlanym nr 5 im. prof. Stefana Bryły. Karol Osentowski zajął II a Karolina Król  III miejsce.


 

4-04-2017

UDZIAŁ W KONKURSIE RECYTATORSKIM

28 marca 2017 roku o godzinie 10.00 w Sali Białej Muzeum – Pałacu w Wilanowie  Maciej Wiśniewski reprezentował naszą szkołę w konkursie recytatorskim „Pół żartem, pół serio – o naturze”. Patronatem honorowym Konkurs objęli Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Muzeum – Pałac w Wilanowie.

maciek-218x300

30-11-2016

NAGRODA  BURMISTRZA URSUSA  w XIV Mazowieckim Przeglądzie recytatorskim jednego poety.

Nasi słuchacze wzięli udział w XIV Mazowieckim Przeglądzie recytatorskim jednego poety organizowanym przez Dom Kultury “Kolorowa” we współpracy z Ośrodkiem Kultury “Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. W tym roku był to przegląd twórczości Rafała Wojaczka w 45 rocznicę śmierci poety. Impreza miała charakter otwartego przeglądu recytatorskiego, do którego zaproszono młodzież i dorosłych z województwa mazowieckiego.

29. 11. odbył się wieczór laureatów i wręczenie nagród . Karolina Król z klasy 3PH5 znalazła się w piątce najlepszych recytatorów i otrzymała nagrodę specjalną burmistrza Ursusa.08-11-2016

I MIEJSCE W W I MAZOWIECKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA HERBERTA w Warszawie

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie zorganizowało w październiku I Mazowiecki Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta. Zaprosiło uczniów uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w konkursie w kategoriach: recytacja, praca plastyczna, praca fotograficzna. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie poezji Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu. “Twórczość poety zawiera przesłania mądre, głębokie, silnie osadzone w tradycji, ale jednocześnie niezwykle proste. Głos Herberta, głos poety, dramatopisarza, eseisty jest nadal otwarty w przestrzeni poezji polskiej i oczekuje na konfrontacje z odbiorcą. Słowa poezji Zbigniewa Herberta otwierają magiczną przestrzeń wyobraźni, gdzie oglądamy świat ze wszystkich stron, ale i możemy dostrzec siebie…”                                                                            Nasz słuchacz  Maciej Wiśniewski z kl. 2PH3 wziął udział w konkursie recytatorskim i  zajął I miejsce !   Zaprezentował dwa utwory Zbigniewa Herberta: “Tren Fontynbrasa” i “Różowe Ucho”. 

Rok szkolny 2015/2016

01-12-2016

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Zuzanna Marcinowska z klasy 3AB5 otrzymała wyróżnienie za interpretację wiersza Leopolda Staffa ” Deszcz majowy” w konkursie recytatorskim organizowanym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2015/2016 “Uwierz w siebie i pokaż co potrafisz”. Uroczysty finał festiwalu odbył się w dniu 30.11.2015 w teatrze Stara Prochownia.


15-11-2015

WYRÓŻNIENIE dla CKU NR 1W IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU IT SZKOŁA 2015

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

 

dyplom

29-10-2015

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

27 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XII Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta z udziałem słuchaczy naszej szkoły.
Konkurs zorganizowany został przez XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Kino Atlantic oraz Entropia. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta. Utwory poety są cały czas aktualne i chętnie czytane.

Honorowy patronat nad Konkursem objęły: Pani Katarzyna Herbert i Pani Halina Herbert – Żebrowska.   Przesłuchania konkursowe odbyły się  22.10.2015 r.  Jury w składzie: p. B. Robakowska-Domagała – przewodnicząca, p. Lidia Mędykowska – członek, p. Iwona Tkacz-członek– wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała nasza słuchaczka Zuzanna Marcinowska z klasy 3 AB5 za wspaniałą interpretacje dwóch wierszy Zbigniewa Herberta” Chciałbym opisać” i “Czarna róża”.
Podziękowania za udział w konkursie otrzymali także Elżbieta Łapko z klasy 3 PB5 i Aleksander Ziółek z klasy 3AB5.


 


 

Rok szkolny 2014/2015

25-03-2015

KONKURS RECYTATORSKI „PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO- O ŻYCIU”
24 marca 2015 roku XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie zorganizowało VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Pół żartem, pół serio- o życiu”. Konkurs odbył się w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Dzielnicy Wilanów i Muzeum Pałac w Wilanowie.
W konkursie wzięło udział 60 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął nasz słuchacz Karol Osentowski  za recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Bal w operze” (fragm.) Słuchaczka Zuzanna Marcinowska otrzymała dyplom za uczestnictwo i drobny upominek .
Dziękujemy Zuzannie i Karolowi za piękne reprezentowanie naszej szkoły.

konkurs2    konkurs1    konkurs 3     konkurs

 

23-11-2015

WYRÓŻNIENIE ZA UDZIAŁ W KONKURSIE ORGANIZOWANYM W RAMACH ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW

Słuchaczka CKU nr 1 Paulina Witowska otrzymała wyróżnienia w konkursie plastycznym : „Miasto moje, a w nim…” – „Sen o Warszawie”. Konkurs organizowany był w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2014/2015 „UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”.

 


 Rok szkolny 2013/2014

02-01-2014
starttosingWYRÓŻNIENIE W III WARSZAWSKIM FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

W III Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej została wyróżniona słuchaczka klasy 2B Ewa Lewandowska, za interpretację piosenki Bruno Marsa pt. “When I was your man”.


10-12-2013
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE LITERACKO-RECYTATORSKIM

festiwal9 grudnia 2013 w Teatrze Stara Prochownia odbył się finał KONKURSU LITERACKIEGO ORGANIZOWANEGO W RAMACH ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2013/2014 „UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”. Nasza słuchaczka Nina Chmielewska otrzymała wyróżnienie za wiersz “Nadzieja”.

dyplom


03-12-2013
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

festiwalW dniu 3.12 w MDK “MURANÓW” im. C. K. Norwida wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego organizowanego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów “Natura naturalnie!- moje impresje” i “Pejzaż nocny zobaczony,wymarzony, wyśniony ..” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Zaproszeni Goście wraz z Laureatami obejrzeli prezentację multimedialną o kolorach nocy w malarstwie. Laureaci z radością odbierali dyplomy i statuetki WENY z rąk Pana Łukasza Kasprzaka Naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu dla Dzielnicy Śródmieście. Po części oficjalnej, wszyscy mieli możliwość podziwiać prace konkursowe na specjalnie przygotowanej wystawie. W kategorii wiekowej ponadgimnazjalnej jury nie przyznało Wen tylko wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała słuchaczka kl. 2J – Matylda Maculewicz.

dyplom1-150x215

zdjecie1-150x215


06-11-2013
WYRÓŻNIENIE dla CKU NR 1W II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU IT SZKOŁA 2013

W dniu 10 października 2013 r., w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach II edycji ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu IT Szkoła 2013.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach.

Kryteria oraz wagi pozycjonowania szkół w rankingu IT Szkoła – 2013:

 • Wskaźnik liczby uczniów aktywnych w programie IT Szkoła (20%)
 • Wskaźnik liczby zrealizowanych kursów, przypadających na jednego ucznia, aktywnego w programie IT Szkoła (20%)
 • Wskaźnik liczby zrealizowanych wykładów (20%)
 • Średni wynik uzyskany w szkole z testów po rozwiązaniu testu przy pierwszym „podejściu” (10%)
 • Średni wynik uzyskany ze wszystkich testów w szkole (10%)
 • Udział w konkursach (14%)
 • Udział w pracach akademickich kół naukowych (5%)
 • Zgłoszenie szkoły (1%)

Centrum Kształcenia Ustawicznego otrzymało WYRÓŻNIENIE W II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU IT SZKOŁA 2013 w uznaniu działań na rzecz rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT).

wyroznienie

Rok szkolny 2012/2013

06-04-2013
UDZIAŁ CKU NR1 W XII WARSZAWSKIM FESTIWALU DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ASTERIADA

Nasza słuchaczka Agnieszka Szarska otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym: ROK 2013 ROKIEM… MARII PAWLIKOWSKIEJ JASNORZEWSKIEJ zorganizowanym w ramach XII Warszawskiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

asteriada


18-12-2012
Wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Fotografii Przyrodniczej “Ulotne chwile”

Słuchaczka naszej szkoły Judyta Kowol otrzymała wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Fotografii Przyrodniczej „Ulotne chwile” za pracę ”Ptasia rodzina”. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” Toruń 2012.

021

Ptasia rodzina, fot. Judyta Kowol


14-12-2012
Słuchaczka CKU nr 1 laureatką w V Konkursie Malarskim “Zadra”2012

Słuchaczka CKU Nr1 Agnieszka Szarska wzięła udział w V edycji prestiżowego konkursu malarskiego organizowanego przez Galerię Malarstwa ”Zadra”. Celem konkursu jest stworzenie kolekcji współczesnej sztuki polskiej poprzez tworzenie wystaw o różnych kluczach tematycznych.Po latach stworzony będzie zbiór prac reprezentujący artystów z różnych kręgów, ukazujący bogactwo ludzkiej egzystencji. Do konkursu przystąpili zarówno artyści profesjonalni, jak i amatorzy z całego kraju, a także z zagranicy. Obraz Agnieszki zatytułowany: „Pasja” został umieszczony w pokonkursowym albumie pośród 290 innych prac, które napłynęły na konkurs. Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w Galerii „Zadra” przy ul. Freta 44/46. Serdecznie zapraszamy.


12-12-2012
II i III miejsce dla słuchaczek CKU Nr 1 w konkursie “Granice”

Słuchaczki CKU Nr1 w Warszawie Saskia Hellmann, Agnieszka Szarska oraz Bianka Ossowska wzięły udział w kolejnej edycji wojewódzkiego interdyscyplinarnego konkursu organizowanego przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej. Na konkurs napłynęły setki prac, z których po burzliwych dyskusjach wyłoniono laureatów. Wśród nich znalazły się nasze słuchaczki. Praca plastyczna Agnieszki Szarskiej pod tytułem: „Dla nas nie ma granic” nagrodzona została II nagrodą, natomiast w kategorii literatura Bianka Ossowska zdobyła III nagrodę.


01-12-2012

06-150x215

Magda Milarska otrzymała wyróżnienie w kategorii 16-19 lat.

Rok szkolny 2011/2012

I Warszawski Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

festiwal_piosenki

1 miejsce – w I Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznejo rganizowanym przez Dom Kultury Włochy i Wszechnicę Polską – Adrian Kowalski


KONKURS PLASTYCZNY “Szczęście to piórko na dłoni”

 • 1 miejsce w konkursie plastycznym “Szczęście to piórko na dłoni” organizowanym przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Agnieszka Szarska
 • 2 miejsce w konkursie plastycznym “Szczęście to piórko na dłoni” organizowanym przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej – Judyta Kowol

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2011/2012

Wyniki konkursu muzycznego “Urok polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych ZŁOTA WENA”

 • I miejsce – Złota Wena – Maciej Walewski
 • II miejsce – Srebrna Wena – Magdalena Milarska

Warszawski Konkurs Poezji pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy pt. “Młoda poezja warszawska 2012”.

W konkursie promującym twórczość młodych poetów laureatami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Warszawie:

 • I miejsce – Bianka Ossowska klasa 2b
 • wyróżnienie – Grzegorz Smektała klasa 2b

Rok szkolny 2010/2011

Osiągnięcia słuchaczy CKU Nr 1 w roku szk. 2010/2011 – zobacz