Warsztaty w Galerii Test (MIK)

4. października nasi maturzyści wzięli udział w warsztatach wizualno-tekstowych w Galerii Test (MIK) na Placu Konstytucji. Zajęcia z cyklu “Tekst kultury do matury” miały na celu zachęcić słuchaczy do obcowania z dziełami sztuki współczesnej i wykorzystywania ich jako przykładów podczas omawiania motywów maturalnych. Egzemplifikację malarską stanowiły obrazy Macieja Mazurka, malarza, poety i publicysty. Słuchacze po obejrzeniu wystawy i katalogu do niej mogli dowiedzieć się także, jak przebiega organizacja wystawy w galerii oraz jakie funkcje pełnią instytucje kultury, w tym Mazowiecki Instytut Kultury. Po przydzieleniu motywów uczniowie w parach poszukiwali ich na obrazach oraz w treści tzw. lektur z gwiazdką. Teksty kultury z definicji otwierają przed odbiorcami szerokie pole interpretacyjne. Owocem tej pracy badawczej naszych słuchaczy były ciekawe próbki tekstów analizujących motywy samotności, czasu, podróży, małej ojczyzny, domu, niepewności i innych.