Pierwsze spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim w ramach „Geograficznych Spotkań na Krakowskim”

2.10.2021r. odbyło się pierwsze spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim w ramach „Geograficznych Spotkaniach na Krakowskim”

Grupa Słuchaczy z klas zaocznych uczestniczyła w wykładzie „Czy sztuczna inteligencja zastąpikartografa?W dalszym ciągu wykłady na UW odbywają się w formie zdalnej.

Podczas wykładu uczestnicy rozważali, czy w przyszłości sztuczna inteligencja zastąpi kartografa w procesie redakcji map? Dowiedzieli się, jak elementy sztucznej inteligencji, a szczególnie uczenie maszynowe, są wykorzystywane do opracowywania map. Zobaczyli też, jak wyglądają mapy opracowane całkowicie automatycznie z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i  jak różnią się od tych opracowanych ręcznie przez doświadczonych kartografów. Zapraszamy na kolejne spotkania. Szczegóły u nauczyciela geografii.

R. Maziarz