W czym może nam pomóc doradca zawodowy?

W obecnych czasach pracownicy muszą sobie radzić na rynku pracy, który jest bardzo dynamiczny i często zmienia się w nieprzewidywalny sposób. Niejednokrotnie nawet osoby w dojrzałym wieku decydują się na zmianę zawodu – ze względu na trudności w znalezieniu zatrudnienia, niesatysfakcjonujące warunki finansowe czy rozczarowanie poprzednim wyborem.

W tym momencie bardzo pomocny staje się doradca zawodowy, który fachowo doradzi i pomoże w znalezieniu nowego zawodu zgodnego z naszymi predyspozycjami, a jednocześnie poszukiwanego na rynku pracy. Nasze Centrum Kształcenia Ustawicznego oferuje wszystkim swoim słuchaczom skorzystanie z doradztwa, które pomoże w znalezieniu satysfakcjonującej pracy.

Doradca ma dostęp do aktualnych statystyk oraz prognoz dotyczących rynku pracy. Dzięki wykształceniu psychologicznemu lub pedagogicznemu może dokonywać ocen tego, co dana osoba potrafi oraz jakie ma predyspozycje zawodowe. Doradca zawodowy jest w stanie podpowiedzieć, co trzeba robić dalej w wybranym przez nas kierunku kariery, jakie wykształcenie oraz kompetencje zdobyć. Wspiera również w przygotowaniu do aplikowania o pracę – pokazuje jak przygotować dokumenty rekrutacyjne i jak poprowadzić rozmowę o pracę.