BODY WORLDS & The Cycle of Life

Cześć!

Dzisiaj nasza szkoła miała okazję zobaczyć wystawę o nazwie: BODY WORLDS & The Cycle of Life. Jest to przełomowa ekspozycja jako pierwsza poświęcona w całości budowie człowieka. Co ciekawe, eksponaty mogło podziwiać ponad 48 milionów ludzi na całym świecie, a wśród zachwyconych widzów znaleźli się m.in.: Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To także na tej wystawie rozgrywa się jedna ze scen pochodzących z filmu pt.: Casino Royale!
Ale od początku…

Już o 10:30 wyruszyliśmy ze szkoły, by dotrzeć na czas do Pałacu Kultury i Nauki. W wycieczce wzięło udział kilka klas z naszej szkoły. Jako, że wystawa jest bardzo specyficzna największym zainteresowaniem cieszyła się wśród klas rozszerzających biologię. Zależało na niej także tegorocznym maturzystom. W końcu możliwość zobaczenia prawdziwych narządów ludzkich nie zdarza się codziennie 😀  Tego typu wycieczka jest świetną okazją do nauki w luźniejszej atmosferze niż na lekcjach i zacieśniania więzi między kolegami oraz koleżankami z klasy.

Po wejściu do sali, w której znajdowała się wystawa szybko odszukaliśmy naszego przewodnika, który miał nas zapoznać z wszelkimi częściami ludzkiego organizmu. Mimo jego obecności każdy mógł zwiedzać wystawę w swoim tempie, bez pośpiechu. Można też było robić zdjęcia, dlatego wykorzystaliśmy okazję i zrobiliśmy ich mnóstwo. Już niebawem będziecie mogli je obejrzeć J

W ramach rozgrzania atmosfery pani przewodniczka ostrzegła nas, iż zdarza się, że czasami zwiedzającym  robi się słabo. Wynika to z wysokiej temperatury panującej na obszarze wystawy oraz silnych emocji, które nawet dziś wielu z nas na pewno towarzyszyły. Wystawa była bardzo przemyślana. Rozpoczynała się jeszcze od życia płodowego, a kończyła na układzie rozrodczym. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska każdemu układowi obecnemu w naszym organizmie! Wbrew temu, czego się spodziewaliśmy sala nie była bardzo duża, a eksponaty (mimo tego, iż były prawdziwe i pochodziły od ludzi) okazały się nie być na tyle szokujące, na ile byśmy się tego spodziewali. Mimo to każdy wychodził zadowolony i myślę, że gdyby pojawiła się ponowna możliwość wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu wszyscy z chęcią by z niej skorzystali.

A Wy chcielibyście wziąć udział w takiej wycieczce i na własne oczy móc zobaczyć ludzkie wnętrze? Dajcie znać w komentarzach! 😀

Pozdrawiamy gorąco i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
CKU nr 1 w Warszawie