Blog

Czy macierzyństwo uniemożliwia zdobycie matury?

młoda mama

Nie wszystkim udaje się zdobyć maturę tuż po zakończeniu liceum. Powody mogą być różne, zaczynając od trudnej, niesprzyjającej nauce sytuacji w domu, aż bo zwykły skutek „buntowniczego” wieku i lenistwa. Zanim dana osoba poczuje u siebie chęć do ponownego podejścia do egzaminu dojrzałości mija zazwyczaj wiele lat. W przypadku młodych kobiet okres ten może wiązać się z chęcią zostania mamą i pojawieniem się na świecie upragnionego maluszka.

czytaj więcej

Choroba przeszkodziła Ci w ukończeniu liceum? Nic straconego!

liceum dla dorosłych

Chociaż większość ludzi wspomina okres maturalny z rozrzewnieniem, zawsze warto pamiętać tym, że nie każdemu dany był taki przywilej. Wiele młodych osób dopiero zaczynających dorosłe życie zostaje poszkodowanych w wypadkach i zapadają na różne groźne choroby. Walka o zdrowie i życie całkowicie ich pochłania, nic więc dziwnego, że edukacja schodzi na dalszy plan. Gdy szczęśliwie …

czytaj więcej

Usystematyzowanie wiedzy przed maturą

Dedykowane kursy

Matura jest podobno najważniejszym egzaminem w życiu każdego człowieka. Jak należy się do niej odpowiednio przygotować, by gładko ją zdać? Przede wszystkim nie wolno zostawiać nauki na ostatnie dni przed egzaminem. Wiedzy jest po prostu zbyt dużo, by dało się ją przyswoić z kilka dni. Jeśli czujemy, że nasz wiedza nie jest na najwyższym poziomie, lub wręcz do matury podchodzimy po raz kolejny, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam ją usystematyzować.

czytaj więcej

Wykształcenie zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy

wzrost szans

Dobrze wykształcone osoby dostają lepsze oferty na rynku pracy. Nic dziwnego: pracodawcy chcą, by ich firmy były reprezentowane przez osoby oczytane i inteligentne. Absolwenci prestiżowych kierunków studiów przynoszą do firmy nowe pomysły poznane na studiach i są w stanie szybko określić słane punkty zarządzania daną firmą. Innymi słowy: zatrudnianie wykształconych ludzi bezpośrednio przekłada się to, czy firma odniesie sukces.

czytaj więcej