Blog

Wykształcenie zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy

wzrost szans

Dobrze wykształcone osoby dostają lepsze oferty na rynku pracy. Nic dziwnego: pracodawcy chcą, by ich firmy były reprezentowane przez osoby oczytane i inteligentne. Absolwenci prestiżowych kierunków studiów przynoszą do firmy nowe pomysły poznane na studiach i są w stanie szybko określić słane punkty zarządzania daną firmą. Innymi słowy: zatrudnianie wykształconych ludzi bezpośrednio przekłada się to, czy firma odniesie sukces.

czytaj więcej

Na naukę nigdy nie jest za późno: liceum dla dorosłych

babcia z laptopem

Większość ludzi swoje lata młodości kojarzy głównie ze szkołą. Jedni byli w niej prymusami, po skończeniu szkoły średniej dostali się na prestiżowe studia, czasami nawet decydowali się na skończenie drugiego kierunku. Inni prześlizgiwali się z roku na rok, czasami poprawiając jakieś przedmioty, by w ogóle zdać do następnej klasy. Niektórym zdarzyło się powtarzać jakąś klasę, czy to z powodu lenistwa i braku chęci do nauki, czy po prostu zbyt częstego wagarowania. Jednak w każdej szkole raz na jakiś czas zdarzy się uczeń, który jej w ogóle nie skończy. Najbardziej problematyczna jest oczywiście młodzież, której nie da się zagonić do nauki tak łatwo jak młodsze dzieci.

czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę wybierając liceum dla dorosłych?

nauka

Nie wszystkim udaje się skończyć szkołę średnią i zrobić maturę w wyznaczonym do tego czasie. Część dorosłych po nieudanym podejściu do egzaminu rzuca książki w kąt i nigdy więcej nie wraca do nauki. Przez brak wykształcenia średniego przez całe życie zajmuje niskopłatne etaty, godząc się z brakiem perspektyw. Jednak część osób bierze się w garść i postanawia skończyć szkołę jako osoba dorosła. Licea dla dorosłych umożliwiają swoim słuchaczom ukończenie tego, co zaczęli robić jako nastolatkowie.

czytaj więcej

Już za rok matura…

nauka

Matura jest ogromnym wydarzeniem w życiu każdego ucznia. To egzamin, którego „nie wypada” nie zdać i który ma ogromny wpływ na to, jak potoczy się dalsze życie danej osoby. Jednak mimo to zdarza się, że niektórym jakoś nie po drodze jest z nauką do egzaminu i okazuje się, że będą do niego musieli podejść ponownie. Część młodych osób robi to w najbliższym możliwym terminie, czyli za rok. Inni z kolei odwieszają plecak z książkami do szaf na dłuższy czas i przypominają sobie o świadectwie dojrzałości dopiero jako dorosłe osoby.

czytaj więcej