Wystawa Free Style Arts

1 czerwca 2017 sala nr 36 zamieniła się w galerię, w której wystawiono prace artystyczne naszych słuchaczy. Można było obejrzeć kilkadziesiąt prac, w tym między innymi, rysunki, obrazy olejne, pastele, grafiki, linoryty, grafiki komputerowe, graffiti oraz fotografie. Pomysłodawczynią i organizatorką wystawy była p. Anetta Mazurek. Wystawie prac towarzyszyła muzyka. Oglądaliśmy prace między innymi: : Anny Pill, Dominiki Wróblewskiej, Pauliny Waszkiewicz Darii Gajowniczek, Justyny Abratkiewicz, Macieja Mazurkiewicza, Sary Chojnackiej , Daniela Oschibuchi, Kamili Dominik. Dziękujemy wszystkim za chęć podzielenia się z nami swoimi plastycznymi pasjami.

Botaniczna majówka

Tradycją naszej szkoły są botaniczne majówki – spotkania na łonie przyrody w najpiękniejszej kwiatowej porze roku. 7 maja w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się coroczna Botaniczna Majówka. W najpiękniejszej scenerii wiosennych kwiatów słuchacze z wraz z przyjaciółmi mieli okazję uczestniczenia w lekcji biologii w praktyce- poznaliśmy wiele gatunków roślin krajowych oraz pochodzących z czasem bardzo odległych zakątków świata. Mimo przelotnego deszczu zobaczyliśmy gatunki endemiczne, reliktowe, chronione, pomniki przyrody oraz rośliny wykorzystywane w lecznictwie i kosmetyce. Szczególnie miło było spotkać naszych absolwentów, którzy także uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia poprowadziła  prof. Teresa Hołdakowska. Lekcja zakończyła się w uroczej kawiarence  Cafe Flora- herbata pod kwitnącymi bzami smakuje inaczej….

Zapraszamy na kurs udzielania pierwszej pomocy

„Pierwsza pomoc – zespół czynności wykonywanych w razie urazu lub nagłego pojawienia się choroby w celu zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej „Czy zdarzyło Ci się kiedyś obserwować sytuację, gdy nikt nie potrafił udzielić pomocy osobie poszkodowanej przed przyjazdem karetki? Czy Ty sam wiedziałeś, co należy zrobić? Tymczasem to pierwsze minuty decydują o życiu i zdrowiu poszkodowanej osoby. Pierwsza pomoc przedmedyczna jest podstawowym i najbardziej efektywnym ogniwem w ratowaniu ludzkiego życia. Bez niej na dalszą akcję może być za późno. Jak co roku w czerwcu w naszej szkole odbywają się kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs trwa 16 godzin lekcyjnych i kończy się egzaminem. Uzyskany certyfikat może być pomocny w rekrutacji zawodowej oraz dawać dodatkowe punkty na niektórych wydziałach uczelni.Zajęcia te poprowadzi instruktor ratownictwa pan Jarosław Rozbicki Szkolenia odbędą się w czerwcu:

·       Grupa weekendowa 17,18 czerwca

·       Grupa w dni robocze  21,22 czerwca

Grupy liczą 10-14 uczestników.

Zapisy u prof. Teresy Hołdakowskiej i w bibliotece szkolnej.

Zakończenie akcji „Pieluszka dla maluszka”

Akcja szkolnego wolontariatu na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych – „Pieluszka dla maluszka” dobiegła końca. Słuchacze CKU Nr 1, jak zwykle, otworzyli swoje serca na osierocone noworodki i niemowlęta pozbawione bliskości i opieki swoich rodziców. Wśród licznych przekazanych darów znalazły się m.in. mleko w proszku, zupki, kosmetyki, pieluszki jednorazowe i wszystko to, co potrzebne jest w codziennej opiece nad tak liczną gromadką dzieci.

Okazją do odwiedzenia ośrodka, w którym znajdują się maluszki jest nadchodzący  Dzień Dziecka. Na ręce personelu nasi wolontariusze (z klasy: 1A, 1P, 1M, 1L, 2PB4 i 2P) wraz z panią Iwoną Małkowską przekazali przygotowane dla dzieci prezenty.

Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem wspaniałej atmosfery, jaka panowała w ośrodku. Trafiliśmy akurat na porę karmienia i werandowania dzieci. Wszyscy nasi wolontariusze z wielkim zapałem pomagali  personelowi ośrodka i ochoczo karmili, przewijali oraz usypiali maluszki.

Na koniec  naszej wizyty personel ośrodka podziękował wszystkim słuchaczom Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 za zorganizowanie akcji na rzecz dzieci i odwiedziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę darów dla dzieci, a w szczególności wolontariuszom bezpośrednio biorącym udział w przekazaniu darów. Szczególne podziękowania kierujemy do słuchaczy, którzy pomogli nam w transporcie darów do ośrodka: pani Aleksandrze Kwiatkowskiej i panu Pawłowi Bandurskiemu z Klasy 2P.

 

Przyłącz się do akcji w rocznicę Godziny „W”

Drodzy Słuchacze,

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje Wolontariuszy do akcji społecznej w rocznicę Godziny W; 1 sierpnia, godz. 17.00. Jeśli w tym dniu dysponujeciee czasem i dobrymi chęciami, zapraszam Was do zaangażowania się w akcję. Rekrutacja trwa do 18 czerwca 2017 r. Trzeba tylko wypełnić formularz i po zakończeniu rekrutacji czekać na kontakt ze strony organizatorów akcji, w celu ustalenia szczegółów. Więcej informacji na stronie MPW – http://www.1944.pl/artykul/przylacz-sie-do-akcji-w-rocznice-godziny,4665.html Serdecznie zapraszam – Iwona Małkowska

ZRÓB SOBIE SELFIE Z BIAŁO-CZERWONĄ

2 maja obchodzimy Święto Flagi Państwowej, które zostało wprowadzone  ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku. Z tej okazji w  całej Polsce odbędą się liczne uroczystości oraz akcje mające na celu wyrażenie szacunku i dumy z naszych symboli narodowych.Chcielibyśmy Was zachęcić do włączenia się w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz naszej szkolnej akcji „Zrób sobie selfie z biało-czerwoną”. Prosimy o przesyłanie Waszych zdjęć na tle biało-czerwonych flag  (z krótką informacją dotyczącą autora, klasy oraz miejsca, gdzie zostało zrobione zdjęcie) do dnia 03 maja br. na adres e-mail im-wos@wp.pl . Przesłanie zdjęcia będzie traktowane jako zgoda na jego publikację na stronie szkoły i szkolnym facebook’u.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Od 23 kwietnia Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 włącza się w akcję III edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2017 organizowanej przez fundację Zaczytani.org. Zaczytani.org to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, świetlicach i wszędzie tam, gdzie książki są potrzebne. W tym roku fundacja zbiera książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!

Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych, dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. Książki powinny być w dobrym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku. Książki można przynosić do naszej biblioteki szkolnej w dniach 20.04-21.05.2017.

Po 21 maja książki zostaną przekazane przez fundację do placówek medycznych tworząc Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Możecie też przygotować laurki dla małych pacjentów. Zostaną przekazane wraz z książkami.

Więcej o akcji przeczytasz na stronie www.zaczytani.org

PIELUSZKA DLA MALUSZKA

Jak co roku przystępujemy do akcji na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych (ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa) prowadzącej Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP). Głównym celem działalności tej placówki jest ochrona porzuconych noworodków i niemowląt. Codziennie do prowadzonego przez Fundację ośrodka trafiają dzieci niechciane, porzucone tuż po urodzeniu w szpitalach, na ulicach czy w oknach życia. To właśnie dla nich zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy, które z pewnością przydadzą się i ułatwią personelowi opiekę nad tak liczną grupą maluszków.

 Oto lista potrzebnych rzeczy:

  • pieluchy jednorazowe
  • mleko w proszku, kaszki
  • zupki i deserki w słoiczkach
  • kosmetyki
  • chusteczki nawilżające

Serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję. Dary składamy do wystawionego pudełka w szkolnej bibliotece. Osoby, które chciałaby uczestniczyć w ich przekazaniu proszone są o bezpośredni kontakt z p. Iwoną Małkowską

Iwona Małkowska (kontakt: im-biol@wp.pl)

Rozstrzygnięcie konkursu

Niedziela 8 kwietnia była dniem podsumowującym działania związane z rokiem 2017 poświęconym rzece Wiśle. Konkurs pod hasłem „Jestem Polakiem – mieszkam nad Wisłą” zakończono. Prace wykonane przez Słuchaczy klas zaocznych eksponowane są na wystawie na pierwszym piętrze. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy!!! Najlepsze prace nagrodzono.

W kategorii praca plastyczna: I miejsce Robert Zdunowski kl. 1L; II miejsce Maja Kozłowska kl. IM; III miejsce Anna Remian kl. IIZ

W kategorii fotografia: I miejsce Mateusz Urbański kl. IIZ; II miejsce Mateusz Czyż kl. 1P; III miejsce Łukasz Perzyna kl. IP

W kategorii moja poezja: I miejsce Joanna Gortatewicz