Akcja „Słuchacze -słuchaczom”

Kolejny raz Rada Słuchaczy organizuje zbiórkę artykułów spożywczych na paczki bożonarodzeniowe dla słuchaczy znajdujących się w trudnej sytuacji. Zbieramy artykuły o przedłużonym terminie do spożycia takie jak: makaron, mąka, cukier, kawa herbata, słodycze itp.

Wszyscy stanowimy społeczność naszej szkoły – pomóżmy tym, którzy bez pomocy nie będą mieli Świąt. Liczymy na Was i z góry dziękujemy! Prosimy o przynoszenie produktów do wychowawców lub do opiekuna Rady Słuchaczy prof. K. Mikulskiej do sali 24.

 

„Festiwal smaków” 2017

Co roku Rada Słuchaczy wraz z opiekunem organizuje „Festiwal smaków” dla słuchaczy klas stacjonarnych i zaocznych. Idea festiwalu polega na przygotowaniu przez słuchaczy różnych- dowolnych potraw – ciast, sałatek itp. Wszystkie produkty dostępne są dla pozostałych słuchaczy za symboliczną opłatą, którą Rada Słuchaczy przeznacza na dofinansowanie paczek bożonarodzeniowych dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej ( akcja „Słuchacze- słuchaczom”). W tym roku planujemy festiwal   14.12.2017 r. dla klas stacjonarnych oraz 16.12.2017 dla klas zaocznych.

Zapraszamy wszystkich do udziału w festiwalu- przygotowania potraw. Mamy możliwość przechowania ich w lodówce lub podgrzania.

Dodatkowych informacji udziela opiekun Rady Słuchaczy K. Mikulska (sala 24)

Wyróżnienia dla naszych słuchaczy !

Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 otrzymali wyróżnienia w konkursie  „Wszyscy czytają Conrada”. Konkurs  zorganizował Dom Kultury „Kolorowa” z okazji ogłoszenia roku 2017 Rokiem Josepha Conrada Korzeniowskiego. Każdy z uczestników musiał wybrać z dowolnej powieści lub opowiadania pisarza fragment, którego interpretacja zajmowała do 5 minut. Oceniana była umiejętność wyboru zamkniętej całości narracyjnej, umiejętność przeczytania jej ze zrozumieniem oraz szczególnie umiejętność artystycznej interpretacji tekstu.

Wyróżnieni to:

  • KLAUDIA CZARNY
  • MARTA DĘBSKA
  • MAREK RĄPAŁA

Gratulujemy!

 

Wspólne wyjście na Cmentarz Wojskowy na Powązkach

Drodzy słuchacze!

20 X 2017 r. o godz. 11.00 spotykamy się na parterze budynku szkoły, aby wspólnie wyruszyć na CMENTARZ WOJSKOWY NA POWĄZKACH. Celem akcji jest posprzątanie grobów, uprzątnięcie zalegających liści oraz zapalenie zniczy. Będziemy porządkować w szczególności groby zapomniane, na których nikt od dawna  znicza nie zapalił. Zapraszamy każdego, kto chciałby przyłączyć się do  akcji szkolnego wolontariatu, zrobić coś pożytecznego dla siebie i innych!

Osoba odpowiedzialna: Iwona Małkowska (kontakt: im-wos@wp.pl)